Tüm Ledger ürünleri Fransa’da üretilmektedir.

Cüzdanlarınızı yedeklemek için ek bir düzenleme yapmak zorunda değilsiniz: cihazınızı başlattığınızda siz zaten bir operasyonel yedeklemeye sahipsiniz demektir.

Cihazınızı ilk kez kullanırken Kurtarma sayfanıza kopyaladığınız 24 kelime varlıklarınızı korumanız için sizin en önemli ve gizli şifrenizdir. Kimseyle paylaşmayınız ve kaybetmeyiniz.

Evet, seçenekler için satış ekibimizle iletişime geçin info@bitcoincuzdanim.comadresinden ulaşın (lazer gravür, özel paketleme ...)

Tüm ürünler ledgerwallet tesisinde toplanır, test edilir ve kalite kontrolden geçilir. Üründen kaynaklı arıza tespit edilmesi durumunda , ürün ücretsiz olarak
değiştirilir.

Ödeme alırken ledgerwallet un bilgisayarınıza bağlı olmasına gerek yoktur.Ödeme almak istediğinizde, ödeme yapacak olan kişiye adresinizi vermeniz yeterlidir . İşlem
blockcahin de yapıldığı için Ledger cihazınızın bağlanması gerekmez, cüzdanınızı ilk bağladığınızda,geçmişteki tüm işlemlerinizi ve bakiyenizi görüntülemek için blockchainle senkronize olacaktır ve gelen ödemeyi göreceksiniz.

Paranız cihazın kendisinde değil, Blockchain'de bulunmaktadır. Ledger wallet, bunlara erişmek veyönetmek için kullanışlı olan özel verileri korur. Bu veriler (özel anahtarlar) varlıklarınızın sahiplik sertifikasıdır: conlerinize erişiminizi sağlarlar.

Cihazınızı başlattığınızda Kurtarma sayfanızda kopyaladığınız 24 kelimenin bu kadar önemli olması nedeni: Bu erişim verilerini her cüzdandan içe aktarmaya yarayan yedek paroladır ve paranıza tam erişim sağlarlar.
Ancak, bu 24 kelime olmadan ve PIN kodunuz olmadan kimse, cihazınız çalınsa bile cüzdanınıza erişemez.Kripto varlıklarınız güvendedir.

Üç geçersiz girişimden sonra, cüzdanınız otomatik olarak fabrika ayaralarına döner. Ardından 24 kelimelik yedeklemeyi kullanarak cüzdanınızı geri yüklemeniz gerekecektir.

Ledger wallet unuzun kaybolması veya çalınması halinde  herhangi bir zamanda tüm bakiyenizi geri yükleyebilirsiniz

İhtiyacınız olan en başta size verilen  24 kelime . Bu 24 kelime en üst düzeyde, paranızın sahipliğini sağlayan şifre . Onları hiçbir zaman kimseye göstermemeli ve asla kaybetmemelisin.

PIN kodu olmadan kimse ledger wallet unuzu açamaz. PIN kodunuzun kartınızın başkası tarafından biliniyor olması  konusunda herhangi bir şüpheniz varsa, bakiyenizi hemen başka bir cüzdana aktarmanız gerekir.

Yeni Nano S'inizi satın aldınız, şimdi yapılandırmanız ve  coinlerinizi yönetmek için bazı uygulamalar yüklemeniz gerekiyor.


 

Nano S'nizi çalışmak için 2 şey gerekiyor:

 Hesaplarınızı yönetmek, ödeme göndermek ve almak,  için cüzdanlarınızı kurup çalıştırmak

için Chrome tarayıcısı çalıştıran bir bilgisayara ihtiyacınız var.

 Chrome uygulamalarınıza giriş yapmak ve işlemlerinizi doğrulamak için USB kablosuyla Nano

S'yi kullanın.

Nano S çoklu uygulama cihazınızdır, bu nedenle Bitcoin, Ethereum ve diğer pek çok uygulamayı

(altprogramlar, kimlik doğrulama, vb.) Yükleyip kaldırabilirsiniz. Bu uygulamalar, ücretsiz bir uygulama

mağazası gibi Ledger Yöneticisi aracılığıyla yüklenebilir . 

Nano S'inizle başlamak için neleri yüklemek  için, https://www.ledgerwallet.com/start adresine

gidin ve  talimatları izleyin.

Bu öğretici sayfaların ardından:

1. Nano S'yi başlat

2. Cüzdanınızı yedekleyin

3. Coinlerinizi Chrome'a ​​yükleyin: Ledger Cüzdan Bitcoin, - Ledger Cüzdan Ethereum – Ledger

Wallet Rİpple

4. Nano S uygulamalarınızı yönetmek için Yöneticinizi kurun

Nano S ürün yazılımı güncellemesi

 

Nano S'nin en son ürün yazılımı 1.3.1 sürümüdür. Nano S nizdeki Ayarları açarak kontrol edin  :  

Settings > Device > Firmware

 

  • Eğer firmware (1.0, 1.1 ya da 1.2) bir önceki sürümü varsa, NanoS güncellemesi yapmanız gerekmektedir.

Yedeklemeye başlamadan once

24 kelimelik şifreye sahip olduğunuzdan emin olun. Firmware güncelleştirildiğinde hesaplarınız silinir ve bu yedekleme sayesinde onları kurtarmanız gerekir. Yedek cihazınız olmadan ürün yazılımı güncellemeyi denemeyin.

 

  • 1.3.1 sürümünü zaten çalıştırdıysanız, herhangi bir güncelleme yapmak zorunda değilsiniz:

Nano S'yi güncellemek için adım adım talimatları aşağıda bulabilirsiniz:

Ledger magager iyükleyin (Chrome tarayıcısı veya Chromium gerektirir) ve başlatın
 

Ledger magager  sizin Nano S yazılımını güncellemek için Nano S kendisi uygulamaları yüklemek veya kaldırmak için inşa edilmiş bir Chrome uygulamasıdır.

  

Nano S'yi bağlayın, PIN'inizi girin ve gösterge tablosunda kalın

  • Ledger Manager uygulamasında (PC'nizde) sol sütundaki "Firmwares" sekmesini seçin ve sağdaki "Install" yeşil düğmesini tıklayın (aşağıdaki resme bakınız)      

Nano S onayınızı gerektirir: 

  • Nano S'deki güncellemeyi onaylayın (sürüm ve parmak izini kontrol edebilirsiniz)
  • Yeni ürün yazılımının kurulumunun sonuna kadar bekleyin. Bu adım birkaç saniyeden birkaç dakikaya kadar sürebilir.

  • Cihazınız hazır olduğunda, şimdi kullanmak istediğiniz uygulamaları tekrar yüklemelisiniz . Yöneticideki Uygulamalar sekmesine gidin ve yüklemek istediğiniz her uygulama için yeşil alt ok simgesine tıklayın. Uygulama yüklemesi başarısız olursa, önce cihazınızı bağlantısını kesip tekrar takmayı deneyin.

  • Cihazınız artık hazır ve güncel!