Bir donanım cüzdanında küçük ödemeler (toz ödemeleri olarak da bilinir) almak önerilmez. Bu tür gelen ödemeler genellikle maden havuzlarından veya musluklarından gelmektedir.

 

Ödeme eşiğinizi daha yüksek bir seviyeye ayarlayın (örneğin, 0.05 BTC) küçük ödemeler almak için bir software wallet kullanabilirsiniz daha sonra,0.05 BTC’ ye ulaştığınızda cüzdanınıza çekebilirsiniz.

 

Bunun nedeni cüzdanın içinde bulunan çipin, giden bir işlem yapmak istediğinizde tüm girdileri imzalamasıdır. 0,001 BTC'lik 1000 ödeme aldığınızı düşünün. 1 BTC ödemesi yapmak istiyorsanız, çipin 1000 girişlik bir işlem yapması ve 1.000 kez imzalaması gerekecektir. Bu işlem belki de sadece birkaç saat sürecektir ama aynı zamanda bunu yapmayı başaramayacağınız riskleriniz var (bu işlem yapılırken çip çok ısınabilir ve bazı hesaplamalarda hatalar olabilir).

 

Eğer böyle bir durumdaysanız, Bu durumda en iyisi, 24 kelimelik tohumunuzu Mycelium'a geri yüklemek ve cüzdanınızı boşaltmak (ve cüzdanınıza toz ödemelerini almayı durdurmak).