Tüm Ledger ürünleri Fransa’da üretilmektedir.

Yeni Nano S'inizi satın aldınız, şimdi yapılandırmanız ve  coinlerinizi yönetmek için bazı uygulamalar yüklemeniz gerekiyor.


 

Nano S'nizi çalışmak için 2 şey gerekiyor:

 Hesaplarınızı yönetmek, ödeme göndermek ve almak,  için cüzdanlarınızı kurup çalıştırmak

için Chrome tarayıcısı çalıştıran bir bilgisayara ihtiyacınız var.

 Chrome uygulamalarınıza giriş yapmak ve işlemlerinizi doğrulamak için USB kablosuyla Nano

S'yi kullanın.

Nano S çoklu uygulama cihazınızdır, bu nedenle Bitcoin, Ethereum ve diğer pek çok uygulamayı

(altprogramlar, kimlik doğrulama, vb.) Yükleyip kaldırabilirsiniz. Bu uygulamalar, ücretsiz bir uygulama

mağazası gibi Ledger Yöneticisi aracılığıyla yüklenebilir . 

Nano S'inizle başlamak için neleri yüklemek  için, https://www.ledgerwallet.com/start adresine

gidin ve  talimatları izleyin.

Bu öğretici sayfaların ardından:

1. Nano S'yi başlat

2. Cüzdanınızı yedekleyin

3. Coinlerinizi Chrome'a ​​yükleyin: Ledger Cüzdan Bitcoin, - Ledger Cüzdan Ethereum – Ledger

Wallet Rİpple

4. Nano S uygulamalarınızı yönetmek için Yöneticinizi kurun

Cüzdanlarınızı yedeklemek için ek bir düzenleme yapmak zorunda değilsiniz: cihazınızı başlattığınızda siz zaten bir operasyonel yedeklemeye sahipsiniz demektir.

Cihazınızı ilk kez kullanırken Kurtarma sayfanıza kopyaladığınız 24 kelime varlıklarınızı korumanız için sizin en önemli ve gizli şifrenizdir. Kimseyle paylaşmayınız ve kaybetmeyiniz.

Nano S ürün yazılımı güncellemesi

 

Nano S'nin en son ürün yazılımı 1.3.1 sürümüdür. Nano S nizdeki Ayarları açarak kontrol edin  :  

Settings > Device > Firmware

 

  • Eğer firmware (1.0, 1.1 ya da 1.2) bir önceki sürümü varsa, NanoS güncellemesi yapmanız gerekmektedir.

Yedeklemeye başlamadan once

24 kelimelik şifreye sahip olduğunuzdan emin olun. Firmware güncelleştirildiğinde hesaplarınız silinir ve bu yedekleme sayesinde onları kurtarmanız gerekir. Yedek cihazınız olmadan ürün yazılımı güncellemeyi denemeyin.

 

  • 1.3.1 sürümünü zaten çalıştırdıysanız, herhangi bir güncelleme yapmak zorunda değilsiniz:

Nano S'yi güncellemek için adım adım talimatları aşağıda bulabilirsiniz:

Ledger magager iyükleyin (Chrome tarayıcısı veya Chromium gerektirir) ve başlatın
 

Ledger magager  sizin Nano S yazılımını güncellemek için Nano S kendisi uygulamaları yüklemek veya kaldırmak için inşa edilmiş bir Chrome uygulamasıdır.

  

Nano S'yi bağlayın, PIN'inizi girin ve gösterge tablosunda kalın

  • Ledger Manager uygulamasında (PC'nizde) sol sütundaki "Firmwares" sekmesini seçin ve sağdaki "Install" yeşil düğmesini tıklayın (aşağıdaki resme bakınız)      

Nano S onayınızı gerektirir: 

  • Nano S'deki güncellemeyi onaylayın (sürüm ve parmak izini kontrol edebilirsiniz)
  • Yeni ürün yazılımının kurulumunun sonuna kadar bekleyin. Bu adım birkaç saniyeden birkaç dakikaya kadar sürebilir.

  • Cihazınız hazır olduğunda, şimdi kullanmak istediğiniz uygulamaları tekrar yüklemelisiniz . Yöneticideki Uygulamalar sekmesine gidin ve yüklemek istediğiniz her uygulama için yeşil alt ok simgesine tıklayın. Uygulama yüklemesi başarısız olursa, önce cihazınızı bağlantısını kesip tekrar takmayı deneyin.

  • Cihazınız artık hazır ve güncel!

Evet, seçenekler için satış ekibimizle iletişime geçin info@bitcoincuzdanim.com adresinden ulaşın (lazer gravür, özel paketleme ...)

Tüm ürünler ledgerwallet tesisinde toplanır, test edilir ve kalite kontrolden geçilir. Üründen kaynaklı arıza tespit edilmesi durumunda , ürün ücretsiz olarak değiştirilir.

Ödeme alırken ledgerwallet un bilgisayarınıza bağlı olmasına gerek yoktur.Ödeme almak istediğinizde, ödeme yapacak olan kişiye adresinizi vermeniz yeterlidir . İşlem
blockcahin de yapıldığı için Ledger cihazınızın bağlanması gerekmez, cüzdanınızı ilk bağladığınızda,geçmişteki tüm işlemlerinizi ve bakiyenizi görüntülemek için blockchainle senkronize olacaktır ve gelen ödemeyi göreceksiniz.

Paranız cihazın kendisinde değil, Blockchain'de bulunmaktadır. Ledger wallet, bunlara erişmek veyönetmek için kullanışlı olan özel verileri korur. Bu veriler (özel anahtarlar) varlıklarınızın sahiplik sertifikasıdır: coinlerinize erişiminizi sağlarlar.

Cihazınızı başlattığınızda Kurtarma sayfanızda kopyaladığınız 24 kelimenin bu kadar önemli olması nedeni: Bu erişim verilerini her cüzdandan içe aktarmaya yarayan yedek paroladır ve paranıza tam erişim sağlarlar.
Ancak, bu 24 kelime olmadan ve PIN kodunuz olmadan kimse, cihazınız çalınsa bile cüzdanınıza erişemez.Kripto varlıklarınız güvendedir.

Bir üçüncü tarafa ödeme göndermek istediğinizde, genellikle bir web sayfasında veya bir e-posta / haberci hizmeti aracılığıyla alıcı adresini alırsınız. Kötü amaçlı yazılımlar için önemsiz olan bir saldırı bile, bu adresin kendi adresinin yerine geçmesini sağlayabilir, ki bazı kötü amaçlı yazılımlar yeni kopyaladığınız adresi değiştirmek için işlemlerinizi izlerler.

 

Yararlanıcı adresini her zaman cihazda doğrulayın (bu bir onay düğmesine basarak uygulanır), ancak daima ikinci bir kanalı kullanarak iki kez kontrol edin. Örneğin, adresin SMS veya başka bir mesajlaşma uygulaması tarafından gönderilmesini isteyin. Bir borsaya yatırıyorsanız, önce küçük bir miktar gönderin ve düzgün bir şekilde geldiğini kontrol edin.

Kimse sizin gizliliğinize erişemez

Özel anahtarlarınız her zaman bir çipte tutulmaktadır. Bir ödeme yapılması gerekiyorsa, işlem güvenli öğe içinde imzalanır. Özel anahtarlar, Ledger cüzdanınızın bağlı olduğu bilgisayar tarafından görünemezler.

Ledger merkezi olmayan bir cüzdandır. Cüzdanınızı kurarken, başlatma işlemi sırasında, özel anahtarlarınızı oluşturursunuz. Ledger’ın özel anahtarlarınızın bir kopyasını tutma şansı asla yoktur.

Temel Güvenlik İlkeleri

 

Bir donanım cüzdanının amacı özel anahtarlarınızı korumaktır. Bununla birlikte, herhangi bir kayıp yaşamamak için bazı temel güvenlik kurallarına uyulması gerekmektedir.

 

 

Kurtarma kelimelerinizin güvenliği (24 kelime)

 

İlk olarak bir Ledger wallet cüzdanını başlatırken, size verilen 24 kelimeyi bir kağıda yazmanız gerekmektedir.

Bu 24 kelime (özel anahtarlarınız olarak türetilmiştir) Ledger wallet cihazınızda dijital varlıklarınıza erişmek için ve gerekli durumda cüzdanınızı yeniden yapılandırmak için kullanılır.

 

Bu 24 kelime sizin özel anahtarınızdır. Bu 24 kelimeyi bilen birisi varlıklarınıza erişebilir.

(PIN kodu yalnızca cihazınızla ilgili bir korumadır ve kurtarma kelimelerinizle hiçbir ilgisi yoktur).

 

Bu nedenle, bu 24 kelimeyi doğru bir şekilde güvence altına almanız ve kimseyle paylaşmamanız çok önemlidir.

 

 

- Kurtarma sayfanızın resmini asla çekmeyin (resim buluta gidecektir ve bu da erişilebilme imkanı sağlar)

 

- 24 kelimenizi hiçbir zaman hiçbir bilgisayara veya akıllı telefona yazmayın

 

- Kurtarma sayfasını ışık, nem ve ateşten korunan güvenli bir yerde saklayın.

 

Buna ek olarak, 24 kelimeyi ilk sizin aldığınızdan emin olmanız önemlidir. Asla, önceden yapılandırılmış bir cihaz kullanmayın. Hiçbir zaman, size üçüncü bir tarafça verilen 24 kelimeden oluşan şifreyi kullanmayın  Temel ilke, 24 kelimenin size ait olduğundan emin olmanızdır