Neden Ledger donanım cüzdanlarını (Ledger Nano S - Ledger Nano X) seçmelisiniz / kullanmalısınız?

Ledger cüzdanları (Ledger Nano X - Ledger Nano S) güvenlik standartları ispatlanmış sertifikalı chip kullanır ve özel bir işletim sistemi içerir.
Ledger cüzdanları (Ledger Nano X - Ledger Nano S) 1.500 ün üzerinde kripto para çeşidini desteklemektedir ve sürekli güncellenmektedir.
Ledger cüzdanları (Ledger Nano X - Ledger Nano S) her gün yeni özellik eklenmektedir. Örneğin cüzdanlarınızda stake özelliği olan kripto paralar için güvenle stake yapabilirsiniz.
Ledger cüzdanları (Ledger Nano X - Ledger Nano S) şuna 1.5 Milyonunun üzerinde satılmış olup en popüler ve güvenli cüzdan olarak birinci sırada yer almaktadır.

Kripto para sahibi olmaya karar verdikten ve kripto para sahibi olduktan sonra en önemli kısım bu varlığınızı / varlıklarınızı güvenli bir yerde saklamak olacaktır.

Kripto paralarınızı borsalarda tutmak güvenli bir yöntem değildir, Kripto paralarınızı private key lerin (özel anahtar/özel şifrenin) sizde olduğu bir hardware wallet da tutmak bu işin en doğrusu olacaktır. Peki bunun için en doğru seçim hangisi?

Bu araştırmanız için size yardımcı olalım ve tüm özellikleriyle neden ledger (Ledger Nano X - Ledger Nano S) cüzdanlarını tercih etmelisiniz belirtelim.

En yüksek güvenlik standartları
Ledger bu piyasadaki ilk ve tek güvenlik sertifikasına sahiptir. (ANSSI - Fransız siber güvenlik ajansı)

Güvenli çip
Ledger cüzdanları özel anahtarları saklamak için içerisine entegre edilmiş sertifikalı güvenli çip kullanır böylece özel anahtarınız kriptografik olarak offline olarak saklanır ve hep güvendedir.

Daha fazla güvenlik için kendi özel işletim sistemine sahip tek cihaz
Ledger cüzdanları (Ledger Nano X - Ledger Nano S) kötü amaçlı ataklara karşı kendi işletim sitemini (BOLOS) kullanan ve tüm uygulamaları birbirinden izole bir şekilde tutan tek cihazdır.
Genuine (gerçeklik / orijinallik) kontrolü ile her zaman bütünlüğü sağlamak
Bu kontrol sayesinde cihazın başkaları tarafından herhangi bir kurcalanmamış, gizliliği ihmal edilmemiş olduğu kontrol edilir.

Geniş kripto para desteği
1500 den fazla kripto para desteği;
Ledger cüzdanları (Ledger Nano X - Ledger Nano S) ile 27 den fazla Koin 1.500 den fazla token muhafaza edebilirsiniz. Ayrıca bu yönetim için Ledger Live uygulamasının yanısıra üçüncü parti uygulamalarını da güvenle kullanabilirsiniz.

Güvenliği sağlamak çok kolaylaştırıldı.
2 tuş ve 1 ekran
Tüm işlemler cihaz üzerinde bulunan ekranda görülür ve yine tüm işlemler cihaz üzerinde bulunan tuşlar vasıtasıyla (fiziksel olarak) onaylanmalıdır.

Tüm işlemleri yapmak için sadece tek bir uygulama
Ledger cihazlarınızla 27 den fazla coin 1.500 den fazla token’ı aynı anda sadece Ledger Live uygulaması üzerinden yönetebilirsiniz.
Ledger live uygulamasını kullanarak Coinfy üzerinden üzerinden Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Dash coinlerini doğrudan olarak satın alabilirsiniz.
Tezos - Tron - Cosmos coinlerini Ledger Live üzeinden stake edebilirsiniz.
Anlık bakiyenizi kontrol edebilirisiniz.
Transferlerinizi kontrol edebiliriniz.
50 den fazla uygun cüzdan uygulamaları üzerinden diğer kripto varlıklarınızı yönetebilirsiniz.
Ledger live tarafından henüz desteklenmeyen kripto varlıklarınız için ledger cihazlarıyla uyumlu 3. Parti cüzdan uygulamaları kullanabilirsiniz.

Motto çok açık : Güvenme - Doğrula
bitcoincuzdanim.com
#Ledger Nano S / #Ledger Nano X / #Bitcoincuzdanim / #Ledger Türkiye
Kaynak : Ledger Academy