Ledger Wallet

Kripto paralar ve cüzdanlar (Ledger Wallet) hakkında;

Kripto paraların ilki herkesin bildiği gibi Bitcoin dir. Bitcoinden sonra ortaya çıkan diğer tüm kripto para birimlerine Alternatif coin yani kısaca Altcoin denir.

Kripto para birimi transferi, iki nokta arası yani eşler arası bir işlemdir . Eşler arası, bu transferin bir hesaptan başka bir hesaba ağ dışındaki bir aracı olmadan gönderildiği anlamına gelir. Kripto varlıklar dünyasında bu ağa blockchain denir.

Kripto varlıklar tamamen dijitaldir, fiziki temsilleri yoktur. Bunu, bir ATM'de çekilinceye kadar İnternet'te yapılan kredi kartı ödemeleri veya banka havaleleri veya dolar euro alım/satımları gibi düşünebilirsiniz.

Bitcoin ve diğer dijital varlıklar (altcoinler) özel geliştirilmiş dijital cüzdanlarda (Ledger wallet) saklanırlar.
Bitcoin cüzdanlarını cebinizde/çantanızda taşıdığınız cüzdanların yerini almış dijital cüzdanlar olarak düşünebilirsiniz.
Özel geliştilen cüzdanları akıllı telefonunuza veya bilgisayarınıza yükleyip bitcoin ile alışveriş yapabilir, bitcoin veya diğer kripto para transferlerini yapabilirsiniz.

Kripto varlıklarınızı bulundurmanız ve bunlara erişebilmeniz için üç farklı farklı cüzdan çeşidi vardır. Yazılım (masaüstü–mobil) donanım ve kağıt. Her birinin farklı özellikleri olmakla birlikte güvenlik ve kullanım kolaylığı açısından en çok tercih edilen cüzdanlar donanım cüzdanlardır ve bunların içerisinde en gelişmiş olanı Ledger Wallet ürünleridir.

Ledger wallet cihazları fransa merkezli firma olan Ledger SAS firması tarafından Fransa’da üretilir.

Ledger wallet farklı bir teknoloji sayesinde bireyler ve şirketler için kripto varlıklarını koruyan blokaj uygulamaları: Güvenli bir çip veya donanım tabanlı bir işletim sistemidir.

Ledger wallet kripto varlıklarınızı (bitcoin-ethereum-ripple-Litecoin-digibyte-Stellar vb.) güvenilir bir şekilde tutmanızı sağlayan hardware (donanım) offline cüzdandır.