Ledger Nano S Nedir?

ledger nano s nedir?

Ledger Nano s sorusunun en doğru cevabını bitcoincuzdanim olarak yanıtlamaya çalışalım. Bitcoinlerinizi ve diğer kripto paralarınızıı saklamanın en güvenli yolu Ledger Wallet (hardware) offline Ledger Nano S kullanmaktır. Ledger Wallet ile kripto paralarınızı İnternetten bağımsız bir şekilde güvenle saklayabilirsiniz. Cüzdanı Bitcoin dışında Ethereum, Litecoin gibi altcoin’ler için kullanabilirsiniz. Ledger Nano s Nedir sorusunun cevabını biraz daha açalım.

Ledger Nano S nedir ve özellikleri:

Ledger Nano S, kriptografik varlıkları depolamak ve dijital ödemeleri almayı/göndermeyi sağlamak için geliştirilmiş sağlam güvenlik özelliklerine dayanan bir Bitcoin, ve diğer altcoinleri saklamak fikrinin yegane bilişimi ile ortaya çıkmış donanım cüzdanıdır.

Herhangi bir bilgisayara (USB kablosu ile) bağlanır ve cihaz üzerinde bulunan yan düğmelerindeki tek bir dokunuşla her bir işlemi iki kez kontrol etmek ve doğrulama imkanı sağlar OLEd ekranında yaptığınız işlemi gösterir ve işleminize fiziksel olarak onay ister.

Herhangi bir siber saldırıya karşı dijital varlığınızı tamamen offline ortamda korunmasını sağlamaktadır.

Bitcoinlerinizi ve diğer tüm altcoinlerinizi saklamak için en güvenli yöntemdir.

Ethereum, xrp ve diğer altcoin’lerinizi güvenle saklayabilirsiniz.

Neden günümüzde bitcoin,kripto paralar ve blockcahinden sonra aklımıza ilk gelen soru ledger nano s nedir?

Kripto para birimlerine sahip olduğunuzda, gizli verilerinizi ve fonlarınıza erişimi korumanız konusu Ledger Nano s nedir sorusunu beraberinde getirmektedir aslında.

Ledger Nano S başka herhangi güvenlik sağlayan herhangi bir cihaz gibi açılmamaktadır: Hassas göstergelerinde hassas işlemler ile bir PIN kodu ile kilitlenmiş en son teknoloji Secure Element içinde izole edilmiştir.

İşlemler değiştirilemez,istemediğiniz herhangi bir müdahele gerçekleşemez ve bir düğmeye basmak suretiyle gömülü ekranda fiziksel olarak doğrulanmak neticisi ile çalışmaktadır.

Öyle sanıyoruz ki yukarıda vermiş olduğumuz detaylardan ledger nano s nedir sorusu için herkesin aklında şekillenmiş cümleler oluşmaktadır.Peki gelelim diğer detaylara:

Ledger Nano S, Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Ethereum Klasik tamamlayıcı uygulamaları ve diğer blokcahin tabanlı kriptoparaları içermektedir. Aynı cihazdan ödemeler gönderip alabilir, hesaplarınızı kontrol edebilir ve herhangi bir para birimi için birden fazla adresi yönetebilmeniz mümkün olmaktadır. Nano S ayrıca GMail, Dashlane, Dropbox veya GitHub gibi uyumlu çevrimiçi hizmetlerde kimlik doğrulama işlemini basitleştiren FIDO® Universal Second Factor standardını da destekleyen güvenli donanım cüzdanıdır.