Ledger Blue

Ledger Blue

Ledger Blue yine Ledger Nano S gibi bir donanım cüzdandır, Ledger firması labaratuvarlarında uzun süren geliştirmeler sonucu piyasaya sürülen ürün Blockchain Open Ledger (BOLOS) platformu üzerine kurulmuş sınıfının en iyi teknolojisini içerir.

Ledger Blue kurulumu yine Nano S de olduğu gibidir. Kurulum aşamasında cihaz tarafından size 24 adet kurtarma kelimeleriniz verilir, tabi bu 24 kelimeyi her zaman olduğu gibi sırasıyla not ediniz ve yine kimseyle paylaşmayınız.

Ledger blue bahsetmiş olduğumuz gibi BOLOS teknoloji kullanılır ve güvenlik en üst seviyededir. Ledger Nano S den ayrılan başlıca farklardan birisi dokunmatik bir ekran içermesidir(bir iPhone nün yarısı kadar düşünebilirsiniz) bilgisayarınıza kablo veya bluetooth (bluetooth özelliği bulunmaktadır ama henüz aktif değildir) ile bağlarsınız ve işlem onaylarınızı dokunmatik ekran üzerinden verirsiniz.

Ayrıca son güncellemeden sonra bulundurduğunuz koinlere göre değişmekle birlikte yaklaşık olarak 12 - 14 farklı kriptoparayı aynı anda cüzdana yükleyebilirsiniz.

Ledger blue mu yoksa Ledger Nano S mi almalıyım sorusunun cevabı açıkcası tamamen size bağlı amacınız varlıklarınızı güvenli bir cüzdanda tutmaksa kesinlikle Ledger Nano S sizin için yeterlidir içiniz rahat olsun…güvenliğin yanı sıra çok sık olarak cüzdana alım-gönderim işlemleri yapıyorsanız Ledger Blue kullanım kolaylığı açısından işinizi çok kolaylaştırcaktır.

Ledger Blue ile ilgili detayları ledger nano s ile ilgili farkını kısaca tanımlamak istedik. Şimdi ise Ledger Blue için detaylı teknik detayları paylaşabiliriz:

Tam Esneklik Özelliğine Sahiptir

Şarjlı, USB özellikli, Ledger Blue herhangi bir bilgisayar ve akıllı telefonla çalışabilme özelliğine sahiptir

Pil 500mA LiPo
USB 2.0 Tam Hız özelliği
Windows, Mac OS, Linux ve Chrome OS
Renkli Dokunmatik Ekran
Mavi ve güçlü bir kılıfla kaplanmış şekilkde çizilmeye karşı dayanıklı camlı bir renkli ekran ve büyük bir kapasiteye sahip dokunmatik ekran özelliği
3,5 inç ekran
Tam renkli, 320x480 piksel
LED aydınlatma özelliği
Mavi, hızlı başlatma panosu aracılığıyla erişilebilen şekilde uygulamaların kolayca yüklenmesini destekleyen gelişmiş bir işletim sistemi üzerine kurulmuştur.

Ledger Manager ile uygulama yükleme ve kaldırma özelliği
Ücretsiz firmware yükseltmeleri özelliği
Kurumsal uygulama lisansı ve desteği
Gizli bilgileriniz asla açıkta kalmaz: bir PIN koduyla kilitlenmiş bir Güvenli Öğe içinde güçlü bir şekilde sabitlenir ve yalıtılma özelliği

Güvenli Eleman: EAL6 + / ST31
BOLOS izolasyon teknolojisi
4 ila 8 haneli PIN kodu

BÜTÜNLÜK
Ledger Blue, tehditleri azaltmak için WYSIWYS kullanır.

Malwares, virüsler
Orta saldırılarda adam
Varlığı kanıtı
Yerleşik yerleşik ve yapılandırma özelliği
BIP39 ve BIP44 standartları