Ledger Blue Nedir?

Ledger Blue Nedir?

Blockchain teknolojisinin hayatımıza getirdiği tüm yenilikler beraberinde bazı yeni soruları da gündeme getirdi.Ledger Blue Nedir? Donanım cüzdanları nedir? Kripto varlıklarımızı hangi donanım cüzdanı ile saklamalıyız? Donanım cüzdanlarından biri olan Ledger Blue Nedir sorusundan başlayalım:

Ledger Blue nedir dediğimizde ilk olarak piyasadaki en gelişmiş donanıma sahip güvenli donanım cüzdandır diyebiliriz. Çoklu uygulama yürütme özelliğine sahip olmakla birlikte şirket düzeyinde tasarlanmış şifreleme özellikleri, Fransa'da tasarlanmış ve hazırlanmış hafif bir el cihazıdır. Dokunmatik ekran ve USB bağlantısı ile birlikte güvenli bir odak noktası ile tasarlanmıştır.

Ledger Blue Nedir dediğimizde kurabileceğimiz ikinci tanım cümlesi Ledger Blue güçlü ve esnek bir cihazdır.Ledger Blue, iki yıldan fazla araştırma ve geliştirme sonucu Ledger'in en yeni nesil ürünü olma özelliğini taşır. Bu ileri teknoloji cihaz, işlemleri ve karmaşık akıllı sözleşmeleri güvenli bir şekilde yönetmek için geniş bir dokunmatik ekranı yerleştirir. Sağlam gövdesi, güçlü ve esnek bir işletim sistemi olan Blockchain Open Ledger (BOLOS) platformu üzerine inşa edilmiş sınıfındaki en iyi teknolojiyi içerir.

Ledger Blue nedir? Ledger Blue bir ST31 Secure Element ve bir STM32 mikro denetleyiciyi içine alan çift kart mimarisine dayanmakla birlikte tamamen yalıtılmış bir ortam elde edilmesini sağlar. Kolayca gezinmek ve işlemleri doğrulamak için LED arkadan aydınlatmalı renkli dokunmatik ekrana sahip olması ayırt edici bir diğer özelliğidir. Jarj edilebilir pil ile çalışır.

Modüler mimarisi sayesinde, Ledger Blue, firmware'inin üzerinde, tam izole edilmiş çoklu yardımcı uygulamalarını çalıştırabilmektedir. Güçlü güvenlik modeli, ana tohumu ele geçirme riski olmadan yeni şifreleme veya uygulama eklemenize izin vermektedir. İşlem bütünlüğü WYSIWYS paradigması ile sağlanır. Cihazın esnekliği kurumsal düzeyde kullanım sağlamaktadır ve firmware'e gömülü tüm büyük kripto kütüphaneleri ile her türlü blockchain desteklenebilmektedir.

Ledger Blue nedir sorusuna elimizden geldiğince en açık hali ile çok fazla teknik ayrıntıya girmeden cevap vermek istedik.Ledger Blue nedir sorusunun en özet hali piyasadaki en güvenli donanım cüzdandır.Ledger tüm teknik ayrıntılarına www.bitcoincuzdanim.com dan ulaşabilirsiniz