Donanım cüzdanınız, sizinle etkileşim kurmak ve internete erişmek için bilgisayarınızda bir yazılım arabirimi gerektirir (böylece bakiyenizi işlem geçmişinizi görebilirsiniz.).

Bilgisayarınızdaki yazılımın bütünlüğünü doğrulamak çok zordur ve bu nedenle ekranda gördükleriniz güvenliğinizi tehlikeye atabilir.

 

Alım adresinizi görmeniz gerektiğinde (bir ödeme almanız gerektiğinde), bir saldırıya uğramadığınızdan emin olmak için ek adımlar atmanız faydalı olacaktır. Bir saldırgan bilgisayar ekranınızın kontrolünü ele geçirebilir ve size yanlış bir adres gösterebilir.

 

Alım adresini cihazınızda görüntüleyerek doğrulamanız gerekir.

 

Alım penceresinin sağ alt kısmında, alıcının adresini donanım cüzdanınızda gösterecek bir "izleme düğmesi" bulunmakta. Görüntülenenin aynı olduğundan ve aynı zamanda son tahlildeki hedef uygulamayı / hizmeti , tarayacağınız / göndereceğiniz adres olduğundan emin olmanız gerekmektedir. MyEtherWallet üzerinde işlem yaparkende bunu yapmanız önermektedir.

 

Bu özelliği önermeyen bir yazılım cüzdan kullanıyorsanız, öncelikle küçük bir miktar göndermenizi ve düzgün bir şekilde aldığınızı doğrulamanızı öneririz (bakiyenizin geldiğini doğrulayın).

Bu test ideali bir başka bilgisayarda yapılmasıdır. Bu şekilde az önce doğruladığınız adresi tekrar kullanabilirsiniz (alma pencerelerinde yeni bir adres görebilirsiniz, donanım cüzdanlarının normal çalışması bu şekildedir).